X
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Sosyal Medya Reklam Hizmeti Nedir? Nasıl Yapılır?

AnasayfaYazılarSosyal MedyaSosyal Medya Reklam Hizmeti Nedir? ...

Sosyal Medya Hizmeti Nedir?


Günümüzde ilerleyen teknoloji ve internet yardımıyla çoğu değişik etkileşim kanalı meydana çıktı ve sosyal medya ağları da bu kanalların gerektiğince tanınmış olanlarından bazıları. Birçok birey, bir ya da aniden çok sosyal medya ağında hesap meydana getiriyor ve hesaplarında resim, makale ve video gibi detaylı içeriklerde paylaşımlar yapıyor, diğer kullanıcıların hesaplarını takip ediyor; eğlenmek, süre geçirmek ya da gündemi takip etmek gibi çoğu sebeple bu platformlarda aktif oluyor.

Google doğrulusunda belirtiler bilgilere göre Türkiye’de her gün aşağı yukarı 44 milyon şahıs sosyal medya hesaplarında aktif oluyor. Durum bu tür olunca sosyal medya büyük bir piyasa haline geliyor ve firmalar da daha çok müşteriye ulaşabilmek ya da sahip olunan müşterileriyle daha dayanıklı bir bağ oluşturabilmek amacıyla bu platformlardan yararlanmaya çalışıyorlar. Sosyal medya yönetimi, burada mühim bir husus olarak karşımıza çıkıyor.

 

Facebook Sosyal Medya Reklamları


Günümüzde sosyal medya tüketimine olan ilgi bir hayli artmıştır. İnternet tüketiminin yükselmesine paralel olarak sosyal medya ağları marka ve müşteriler amacıyla bir araya gelme platformuna dönüştürülmüştür. Hızlı bir şekilde ilerleyen sosyal medya platform ve mecraları, bildiğimiz geleneksel medyanın bile önüne geçmiştir. Bu amaçla marka ve şirketler piyasa stratejilerini değiştirmiştir. Sosyal medya platformlarında reklam modelleri geliştirilmeye başladığı amacıyla firmalar tanıtımlarını bu yollar ile yapmanın daha üstünlüklı bulunduğunun farkına varmıştır.

Herhangi bir markanın kendi amaç kitlesine doğru bir şekilde ulaşabilmesi amacıyla bu hususta eksper olan bir ekip ile çalışılması gerekir. Dijital pazarlama husussu ile ilgili eksper olan ekibimiz, şirketinizin reklamını en iyi şekilde yaparak, marka bilinirliğinizi çoğaltmaktadır.

Yeni çıkarmış bulunduğunuz bir ürünü ya da sunmuş bulunduğunuz bir hizmeti, sosyal medya araçları yardımıyla çoğu şahsa ulaştırabilirsiniz. Sosyal medya reklamı denildiği vakit akıllara ilk olarak Facebook gelmektedir. Milyonlarca şahıs ve şirketin Facebook kullanıldığı göz önüne alındığında, amaç kitlelerin potansiyel müşterilere dönüştürülebilmesi amacıyla Facebook sosyal medya reklam stratejilerinin en iyi şekilde ve profersyonelce yapılması gerektiği anlaşılmaktadır.

Sosyal medyada verdiği tanıtımların firma ve markalara sağladığı üstünlük çoktur. Herhangi bir marka ya da proje milyonlarca şahsa gösterilerek yeni müşteri kazanımı mümkün hale gelmektedir. Bu sayede rakiplerinden daha fazla önüne geçilerek Facebook tanıtımlarının ve reklamlarının üstünlüklerinden yararlanılmış olur.

 

Facebook Reklamlarının Firmamız Açısından Avantajları


Ürün ya da hizmet yayınlayan firmalar amacıyla reklam çok mühimdir. Satışları çoğaltmak amacıyla doğru süratle ve doğru amaç kitleye ideal tanıtımların yapılması gerekir. Bu hususta kendini sık sık ilerleten ekibimiz, şirketiniz amacıyla en doğru reklam stratejisini yapmaktadır. Yeni müşteriler kazanmak ve diğer rakiplerinizi geride bırakmanız amacıyla lüzumlu bütün imzalar atılarak, marka bilinirliğiniz artırılıyor. Facebook tanıtımlarının şirketiniz amacıyla sağlayacağını asli üstünlükleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

• Facebook tanıtımları düşük maliyetlidir. Bu sayede ufak bir bütçe ayırarak yüzbinlerce şahsa ulaşabilirsiniz.


• Diğer reklam araçları ile kaç şahsa ulaşılabildiği net olarak belirleme edilemez. Fakat Facebook tanıtımları ile reklamınızı kaç bireyin tıkladığı ve incelediği belirlenmektedir.


• Facebook sosyal medya reklamları saatlik, günlük, haftalık ve aylık olarak programlanabilmektedir. Kampanya gününüz ve zamanınız gelmeden Facebook üzerinden reklam yaparak, amaç kitlenizin kampanyayı eskiden incelemesini sağlayabilirsiniz.


• Facebook tanıtımları denetim altına alınabiliyor. Yani zaman manuel olarak yapılıyor. Hem de reklam yayınlandıktan sonra isteğe bağlı olarak metin, video, görsel ya da amaç kitlede değişim yapılabiliyor.


• Hem dünyada hem de Türkiye’de Facebook kullanıcı adedi çok çoktur. Bu amaçla kullanıcıların ürün ve hizmetlere erişimi son derece basit oluyor.


• Demografik ve lokasyon değerlendirmesi yapılabiliyor. Reklamınızın doğru kitleye ulaşabilmesi amacıyla cinsiyet, yaş, uygar hal, lokasyon, eğitim hali gibi kriterler seçilebiliyor. Daha çok esneklik yayınlayan Facebook tanıtımları ile daha çok söz söylenebilir. Bu sayede günlük bütçeye ideal tanıtımlar yapılabilir. Bir kullanıcı, sizin reklamınızı beğendiği vakit o bireyin arkadaşları da ilk sıralarda sizin reklamınızı görebiliyor. Bu sayede daha fazla kitleye daha kısa sürede ulaşabiliyorsunuz.

 

İnstagram Sosyal Medya Reklamları


Instagram’ın, Türkiye’ de 37 milyondan çok kullanıcısı var ve sık sık eklediği özellikleriyle geride bıraktığımız her saat yeni kullanıcı kazanıyor. Bu durumda işletmelerin Instagram platformunu ve Instagram tanıtımlarını kullanması amacıyla harika bir fırsat yaratmakta.

 

Instagram Reklam Modelleri


Instagram’da bir reklam kampanyası oluşturmanız amacıyla öncellikle Instagram hesabınızı şahsi hesaptan işletme hesabına çevirmeniz gerekmektedir. İşletme profili yardımıyla kendinizin, rakiplerinizin, geri kalan işletmelerin ve markaların işletme amaçlarına ulaşabilirsiniz. İşletme profili markanızın aha fazla büyümesine, müşteri ilişkilerinizin daha fazla gelişmesine yardımcı olur.

 

Instagram'ın Kuruluşu Ve Reklam Süreci


Kevin Systrom ve Mike Kreiger doğrulusunda 2010 senesinde kurulan ve kuruluşundan itibaren bir buçuk sene geçmeden 100 milyon aktif kullanıcıya ulaşan tanınmış fotoğraf paylaşım platformu Instagram, 2012 Nisan ayında Facebook doğrulusunda 1 milyar dolara satın alınmıştır. Facebook tanıtımları ile yüksek başarı yakalayan şirket, 2015 Eylül ayında Instagram tanıtımlarını Türkiye, Meksika, Hindistan ve Güney Kore’nin bulunduğu 30 ülkede daha kullanıma sunmuştur. Instagram tanıtımları kısa sürede dünya genelinde süratle büyüme kaydetmiştir ve son dönemde Türkiye'de de büyük ilgi görmüştür.

Sosyal Medya Reklamlarınıza,
Şimdi Rezervasyon Yap Butonu,
Bizimle etkileşim Geç Butonu,
İndir Butonu,
Daha Fazla Bilgi Al Butonu,
Şimdi Alışveriş Yap Butonu,
Kaydol Butonu,
Daha Fazla İzle Butonu,
Şimdi Başvur Butonu,


Gibi butonlar ekleyerek amaç kitlenizin direkt olarak internet sitenize ya da uygulamanıza ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
Reklam görselleri sağ üst köşede “Sponsorlu” simgesi ile çıkmaktadır. Tanıtımını yaptığınız görselin sol kısmında yönlendirme butonu bulunmaktadır.

 

Sosyal Medya Reklamında Kalitemiz

Daha çok insan, daha çok imkan, daha çok farkındalık. Evet bundan sonra sizde sosyal medyada tanınmaktasınız. Nasıl mı? Size şu şekilde söyleyeyim sosyal medya demek bundan sonra ruh demek. Ne kadar çok insana ulaşırsanız o kadar tanınırsınız. Bugünkü teknolojisine ayak uydurma vaktiniz gelmedi mi?


Ne kadar fazla reklam demek, o kadar çok insan demektir. Sosyal medya hesaplarınızda tanıtım ve reklam yaparak sizlere daha çok imkan sunmakta hemde bir ismi daha ileri taşımaktayız. Eğer daha reklam yapmadıysanız bizleri tercih ediniz sizi bir ismim daha ileri taşıyarak daha çok müşteri elde etmenizi sağlayacak son derece profesyonel reklam eksperlerimiz doğrulusunda tanıtımlarınız oluşturulmaktadır.
İş reklam yapmaksa bizden kalitelisi yoktur.

 

Saygılarımızla

Tema Web Tasarım Hizmetleri
Top