X
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Google Chrome Samsite Hatası ve Çözümü (iyzico ödeme sorunu)

AnasayfaYazılarWeb YazılımGoogle Chrome Samsite Hatası ve Çöz...

Google Chrome Samsite Hatası ve Çözümü (iyzico ödeme sorunu)

Öncelikle herkese merhaba, sizlerde biliyorsunuz ki Google Chrome yeni güncellemelerinden sonra bazı sanal pos firmalarının çok sıkıntı çektiği bir durum söz konusu. 

Google Chrome, yapmış olduğu bu güncelleme ile web sitelerinin ödeme alma sorunu ve hem yönetim paneline hemde müşteri paneline şiparişlerin düşmemesine sebebiyet verirken bir yandan da müşteriden gerekli meblayı çekmektedir. Sizlerede gerekli bildirimler gelmediği için hangi müşterinizin hangi ürünü ve ne zaman sipariş ettiğini görmemenize sebebiyet vermektedir.

Kısacası Google Chrome Banka geri dönüş url'sinde tüm belleği boşalttığı için maalesef web sitesine geri dönüş sağlanamıyor.

Genellikle bu sorunu dünya üzerinde ki çoğu Sanal Pos firması kendi bünyesinde sorunu çözüme kavuştururken bir çoğu ise çözümü müşterilerinin eline bırakıyor.

Bizlerde sizlere Google Chrome Samsite hatasını en kolay yönden nasıl çözersiniz onu anlatmaya çalışacağız.

Eğer php - pdo olarak kodlanmış bir web sitesi kullanıyorsanız öncelikle sunucunuzdan ana dizin dosyalarınıza erişmeniz gerekmektedir. Eğer bu konuyla alakalı bir bilginiz bulunmuyorsa muhakkak bir bilenden yardım almanız yararınıza olacaktır. Aksi taktirde geri dönüşü olmayan bazı sıkıntılara yol açabilirsiniz.

Geçelim çözüme, şimdi sizelere aşağıda vermiş bu kodu

 

header('Set-Cookie: ' . session_name() . '=' . session_id() . '; SameSite=None; Secure', false);

 

Siteniz sunucu üzerinden ana dizin içerisinde veya dosyalar içerisinden kredi kartı bilgilerinin girildiği dosyanızı bularak en üst kısma ekleyin ve ekledikten sonra muhakkak alış veriş yapmayı deneyin. 

Gerekli test işlemlerini geçtiyseniz siparişleriniz panelinize, müşteri paneline düşüyorsa Google Chrome Samsite hatasını çözüme kavuşturmuş olacaksınız.

Umarım bu yazmış olduğumuz çözüm kanumuzda sizlere faydalı bilgi verebilmişizdir.

 

Saygılarımla

Tema Web Tasarım & Bilişim Hizmetleri
Top