X
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Opencart Geçersiz bir tarih bulundu. Yeniden göndermeden önce lütfen tarihi veya biçi...

AnasayfaYazılarOpencart E-Ticaret YazılımıOpencart Geçersiz bir tarih bulundu...

Opencart Geçersiz bir tarih bulundu. Yeniden göndermeden önce lütfen tarihi veya biçimlendirmeyi düzeltin. Hatası nasıl düzeltilir?

Herkese merhaba bu yazımız da sizlerle Google Search Console mülk eklediğinizde ve sitemap.xml linkinizi yüklediğinizde bazılarımız muhakkak Geçersiz bir tarih bulundu. Yeniden göndermeden önce lütfen tarihi veya biçimlendirmeyi düzeltin. Hatası ile karsi karşiya kalmıştır.

Şimdi sizlere bu hata nasıl giderilir onu paylaşacağım. Opencart dosyaları içerisinden yapacağınız küçük bir işlemle bu hatayı giderebilirsinz.

Öncelikle opencart E-Ticaret yazılımınızın yüklü olduğu sunucuya Cpanle veya FTP bilgilerinizle giriş yapın. Public_html dosyasına giriş yaptıktan sonra web sitesiniz kurulu olmuş olduğu ana dizin burası, catalog/controller/extension/feed/google_sitemap.php klasör yolunu izleyerekgoogle_sitemap.php bu doyasyı açalım.

Dosya içerisinden date_modified kodunu arattıralım. Bu kodu bulduktan sonra, date_added olarak değiştirelim. 

Bizim dosyalarımız içerisinden yapacağımız işlem bu kadar. 

Daha sonra Google Search Console tekrar giriş yaparak site haritası tanımlama bölümüne gelin ve site haritanızın linkini yazarak tekrar taratın. Almış olduğunuz hata kalkacak ve sistem Başarılı olarak güncellenecektir.

Umarım sizler için faydalı bir bilgi olmuştur yorumlarınızı eksik etmezseniz sevinirim.

 

Tema web Tasarım Hizmetleri

 
Top