X
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Yazılım Nasıl Öğrenilir?

AnasayfaYazılarWeb YazılımYazılım Nasıl Öğrenilir?

Yazılım Nasıl Öğrenilir?

Yazılım öğrenmenin temeli tamamen Algoritmalardır çünkü tüm yazılım dilleri sizin kurguladığınız algoritmayı gerçeğe dönüştürmek için bir araçtır, eğer Algoritmaları çok iyi öğrenemezseniz sorun çözme yeteneğiniz gelişmez ve herhangi bir programa dilini öğrenmeniz size hiç bir yarar sağlamaz çünkü ne yapacağınızı asla bilemezsiniz bu yüzden yazılım öğrenmeye Algoritmalar konusundan başlanmalıdır. Yazılım öğrenmenin ikinci ayağı ise kendinizi geliştirmek istediğiniz sektör için en uygun yazılım dilini iyi seviyede öğrenmeniz, örneğin web sektörü için PHP ve ASP.NET çok fazla kullanılmaktadır. Veri bilimi ile uğraşmak istiyorsanız Python sizin için en uygun yazılım dili olabilir.

Yazılım Öğrenme Süreci.

Yazılım öğrenme sürecinde iradeniz ne kadar güçlü olsa da bazen yaptığınız işten tamamen kopmanız çok muhtemel bir durum, bu durumun önüne geçmek için motivasyonunuzu yüksek tutmalı ve en önemlisi kendinize motivasyonu yüksek ve yazılım öğrenmeye hevesli bir arkadaş bulmanız. Bu şekilde daha hızlı ve kolay bir şekilde kendiniz geliştirirsiniz ve öğrenmeye ara vermezsiniz.


Nasıl hızlı öğrenirim?


Hızlı öğrenmek tamamen sizin bu iş için ayırdığınız vakite doğru orantılı bir durumdur ne kadar çok vakit ayırır ve beyninizi yazılım ile meşgul ederseniz o kadar hızlı öğrenirsiniz. Hızlı öğrenmenin bir diğer yolu da süreklilikdir zaman kullanımızı doğru planlayıp 1 günde 5 saat çalışmak yerine her gün 2 saat çalışırsanız daha etkili olacaktır.
Top