X
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Opencart Alt Kategoride Seçilen Ürünü Üst Kategoride Göstermek

AnasayfaYazılarOpencart E-Ticaret YazılımıOpencart Alt Kategoride Seçilen Ürü...

Opencart Alt Kategorilerde Seçilen Ürünü Üst Kategorilerde Göstermek

 

Opencart E-ticaret sitesi yönetim panelinden alt kategori de seçilen bir ürünü daha fazla üst kategori seçmeden de üst kategoride de gösterebilirsiniz.

 

Bu işlemi yapmak çok basit ve bir o kadar da kolay bir işlemdir. Önemli olan ftp (sunucu) ana dizinize bağlanabilmenizdir ve biraz da kod bilgisine sahip olmanız gerekir. Gerçi anlatacağımız adımları anlatıldığı gibi güzel bir şekilde uygularsanız kod bilginizin olmasına da gerek yok. Sadece yapmanız gereken ftp (sunucu) ana dizinine bağlanmanız bunu da Fİle Zİlla gibi programla kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu programların kullanımını ise youtube video arama motorun da aratarak da rahat bir şekilde bulabilirsiniz.

 

Evet arkadaşlar fazla konuyu dağıtmadan yapmamız gereken işlemlere geçelim.

 

Öncelikle Ftp (sunucu) ana dizinine bağlandığınızı varsayıyorum ve aşağı da yazmış olduğum dosyaların içine girin, dosyanın içerisine giriş yaptıktan sonra aynı şekilde aşağıda yazılan kodları bulup verceğim kodu o kodun alt satırına ekleyin.

 

catalog\controller\product\category.php doyasını açalım.

Bul : 

'filter_category_id' => $category_id,

Alt Satıra Ekle :

'filter_sub_category'=> true,

 

Yukarı da bahsetmiş olduğumuz işlemi yaptıktan sonra dosyanızı kaydedin ve opencart yönetim panelinizden herhangi bir ürünü sadece alt kategoride seçin ve kaydedin, daha sonra web sitenizin ara yüzünde ürünü, hem seçtiğiniz alt kategori de görünecektir, hemde seçim yapmadığınız ama alt kategori'nin bağlı olduğu üst kategori de görünecektir.

Evet arkadaşlar umarım işinize yarayacak bir anlatım olmuştur. hepminiz sağlıcakla kalın.

 

Saygılarımızla

Tema Web Tasarım Hizmetleri

 
Top