X
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Hangi Yazılım Dilini Öğrenmeliyim?

AnasayfaYazılarWeb YazılımHangi Yazılım Dilini Öğrenmeliyim?

Hangi Yazılım Dilini Öğrenmeliyim?

Yazılım sektörün gerçekten çok büyük bir sektör ve bu sektörde sizden istenen projeyi yada yapmak istedikleriniz gerçekleştirebileceğiniz bir çok yazılım ve programlama dili bulunuyor, bu diller arasında seçim yapmak size kalıyor. Yazılım öğrenmeye başlarken  seçmeniz gereken dil sizin çalışmak istediğiniz sektöre göre değişiklik göstermektedir hangi yazılım dilini seçeceğinize karar vermeden önce hangi sektörde uzmanlaşacağınıza karar vermeniz önemlidir. Örneğin web sektöründe proje geliştirmek isteyen birisi c# öğrenmek yerine HTML, CSS ve PHP öğrenirse hazır projeleri düzenlemesi ve özel sektörde iş bulması daha kolay olacaktır. Siz de hangi sektörde proje geliştireceğinize karar verdikten sonra sektörün gereklerine göre bir dil üzerinde çalışmaya başlayabilirsiniz.

 

Hangi Yazılım Dilini Öğrenirsem Daha Kolay İş Bulurum?

Bilişim şirketleri bünyesine alacağı yazılım uzmanlarını genel olarak bir yazılım dili üzerine profesyonel insanlardan seçmezler. Farklı yazılım dillerinde bilgisi olan web, android, windows uygulamaları geliştirebilecek insanlar ararlar. Kısacası bir çok yazılım dilini öğrenmeniz daha kolay iş bulmanızı sağlayacaktır.

 

Yazılım Dilleri Arasında Geçiş Yapmak

Yazılım dilleri arasında geçiş yapmak bir dili çok iyi öğrendikten sonra çok rahat bir şekilde yapılabilir çünkü yazılım dillerinin temel mantıkları tamamen aynıdır sadece söz dizimleri (syntax) olarak tabir edilen kısımları farklıdır siz de yazılıma başladıktan sonra aslında tüm dillerin aynı olduklarını fark edeceksiniz.
Top